krzyż wspólnotowy

Charyzmatem naszej wspólnoty jest formowanie chrześcijan do dojrzałej wiary i aktywnego zaangażowania w ewangelizację. Pragniemy rozwijać się, żyjąc Ewangelią Jezusa Chrystusa i stawać się przyjaciółmi Oblubieńca. Czytaj dalej...

Słowo z dnia #12

Kategoria: wspólnota Utworzono: środa, 08 kwiecień 2020

👉 #12 BŁOGOSŁAWIONA NOC.
👉 Dziś komentarz i zadanie do Ewangelii kieruje ks. Wojciech Kapica (z par. Chrystusa Króla w Białymstoku).  😉 
👉 Przeczytaj fragment z Ewangelii Mt 28,1-10.

👉 Komentarz: O zaiste błogosławiona noc, w której się łączy niebo z ziemią, sprawy boskie ze sprawami ludzkimi. Błogosławiona noc wigilii paschalnej, jest tak ważna, że gdyby usunąć ją z kalendarza, chrześcijaństwo utraciłoby swoje serce, swój najgłębszy sens, przestałoby istnieć. Dlaczego?
Odczytywana dziś Ewangelia przychodzi nam z pomocą w odpowiedzi na to pytanie. Kobiety, które pobiegły by zobaczyć grób, zastają go pustym. Jeśli szukamy Jezusa w grobie, to go nie znajdziemy. On przeszedł ze śmierci do życia! Śmierć to nie koniec. Przeciwnie – śmierć to początek.
Nadzieja, którą daje Chrystus jest nadzieją życia wiecznego. Właśnie teraz w dobie pandemii, gdy tak kruche i zagrożone staje się nasze życie doczesne, jest właściwy moment, aby tę nadzieję w sobie wzbudzić. Teraz gdy chronimy życie doczesne nie wolno nam zapomnieć, że ono nie jest wszystkim co mamy do przeżycia. To tylko część tego wielkiego życia, które Jezus nam wysłużył i zdobył swoją śmiercią i zmartwychwstaniem.
Badania sprzed kilku lat mówią, że tylko 47 procent Polaków wierzy w Zmartwychwstanie. Co z resztą? Przyjmujemy prawdę, że Jezus się narodził, że był ochrzczony, gorzej ze zmartwychwstaniem, które często jest traktowane jak pobożna bajka. A bez zmartwychwstania jak mówi św. Paweł: daremna jest nasza wiara.
Ciekawe jest to, że w zlaicyzowanych społeczeństwach, pojawia się wręcz rozpaczliwe szukanie lekarstwa nieśmiertelności, lekarstwa, które pozwoli uniknąć cierpienia i śmierci. Dzisiejsza cywilizacja, którą Jan Paweł II nazwał cywilizacją śmierci desperacko próbuje tego dokonać, przy czym jednym ze sposobów na zapomnienie o cierpieniu jest pozbycie się cierpiących. Prawdziwe zioło lecznicze przeciw śmierci istnieje. Nie kupisz go w aptece. Ono nie powoduje jedynie przedłużenia doczesnego życia w nieskończoność, ale przemienia nasze życie od wewnątrz, tworząc w nas nowe życie, zasługujące na wieczność. To lekarstwo zostaje nam dane w sakramencie chrztu.
👉Wykonaj zadanie na dziś:
1) Wejrzyj w swoje serce, czy wierzysz, że nasze życie zmienia się, ale się nie kończy? Czy masz w sobie pragnienie nieba? Czy nie za bardzo przywiązałeś się do tego co ziemskie?
2) Podziękuj Bogu za chrzest, uświadom sobie jak wielki skarb posiadasz i odnów w domu przyrzeczenia chrztu św.

Owocnego rozważania i... błogosławionego dnia Przyjacielu Oblubieńca! 😇+
Z Bogiem!👼
Odsłony: 92