krzyż wspólnotowy

Hasło roku formacyjnego: dom Ojca - miejsce dla wszystkich.

Katoflix.pl - Vide Opera Dei

Kategoria: warto obejrzec / posłuchać
Utworzono: czwartek, 22 luty 2018

Katoflix.pl - Oto więc jesteśmy. Nasza w tym rola, by wypełnić Katoflixa filmowymi dziełami Bożymi, w myśl naszego motta: Vide Opera Dei (Oglądaj dzieła Boże!).

Od dzisiaj udostępniamy dla Was kolejny głośny film „Tajemnica Ojca Pio” – możecie teraz jeszcze lepiej poznać jednego z największych świętych w historii Kościoła. 
Nieplanowane” był pierwszym wielkim hitem, jaki dla Was udostępniliśmy, i cały czas można ten film polecać innym. Wokół tego filmu dzieją się prawdziwe cuda i dobre rzeczy. Jest też niedawno będący jeszcze w kinach film „Miłość i miłosierdzie”.
A także m.in. ciekawy 6 odcinkowy serial fabularny o św. Pawłe - „Paweł z Tarsu. Pojednanie Światów” to pierwszy całkowicie polski projekt filmowy o życiu człowieka, który wpłynął na oblicze naszej cywilizacji...

 

Ignacy Loyola

Kategoria: warto obejrzec / posłuchać
Utworzono: czwartek, 22 luty 2018

Reżyseria - PAOLO DY

Iñigo de Loyola - ANDREAS MUÑOZ

rok: 2016 Rafael Film

 

O filmie: Doskonale opowiedziana historia dramatycznych i przełomowych momentów życia Ignacego Loyoli. Twórcy wykreowali trzymającą w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty opowieść o nadzwyczajnej przemianie wewnętrznej człowieka, idealnie oddając istotę „ignacjańskiego ducha”.

Brutalny żołnierz, kobieciarz, którego całe życie kręciło się wokół bogactw, sławy i władzy podejmuje walkę na śmierć i życie ze swoimi wewnętrznymi demonami. Loyola musi zmierzyć się z depresją, myślami samobójczymi, wstrętem do samego siebie i miłosierdzia dla innych, wreszcie przejść proces o herezję przed Inkwizycją, by ostatecznie wygrywając bitwę, stać się jedną z najważniejszych postaci w historii Kościoła.

Poetyka filmu, przesłanie, walory artystyczne, muzyka, kolor w połączeniu ze znakomitą grą aktorską głównego bohatera, trafiają prosto do duszy widza i nie pozwalają mu zbyć seansu wzruszeniem ramion.

Więcej na stronie filmu: loyolafilm.pl

Bibia audio

Kategoria: warto obejrzec / posłuchać
Utworzono: niedziela, 24 wrzesień 2017

Ciekawy dźwiękowy projekt - polska wersja Biblii w niesamowitej realizacji. Na podstawie V wydania Biblii Tysiąclecia. Posłuchaj...

bibliaaudio.pl/posluchaj

Doonby Każdy jest kimś

Kategoria: warto obejrzec / posłuchać
Utworzono: wtorek, 07 listopad 2017

Peter Mackenzie - reżyser
Psychologiczny, z przesłaniem Pro-Life
Irlandia, USA - produkcja
premiera 2015 w Polsce i 2013 na świecie

Ciekawy pomysł na ukazanie przesłania Pro-Life.

 

Brat słońce, siostra księżyc

Kategoria: warto obejrzec / posłuchać
Utworzono: niedziela, 30 kwiecień 2017


Film Franco Zeffirellego "Brat Słońce, siostra Księżyc" ukazuje młodość Franciszka z Asyżu, który odkrył łączność ze światem natury dzięki wyrzeczeniu się rodzinnego bogactwa i poszukiwaniu własnego przeznaczenia poprzez uwolnienie się od dóbr materialnych. W pewnym sensie Franciszek był pierwszym w historii ubogim na własne życzenie: porzucił życie w luksusie, by szukać duchowego pojednania z całym światem. "Brat Słońce, siostra Księżyc" jest znaczącym i w pełni satysfakcjonującym dziełem filmowym, nominowanym do Oscara za scenografię i dekorację wnętrz . Autorami scenariusza są Franco Zeffirelli i Lina Wertmüller - filmweb.pl

reżyseria: Franco Zeffirelli
scenariusz:    Lina Wertmüller, Franco Zeffirelli, Kenneth Ross, Suso Cecchi d'Amico
gatunek: Biograficzny, Dramat, Religijny
produkcja: Wielka Brytania, Włochy
rok: 1972

Christiada

Kategoria: warto obejrzec / posłuchać
Utworzono: niedziela, 26 luty 2017

reżyseria: Dean Wright
scenariusz: Michael Love
gatunek: dramat historyczny
produkcja: Meksyk
rok: 2012

Więcej artykułów…