krzyż wspólnotowy

Hasło roku formacyjnego: dom Ojca - miejsce dla wszystkich.

Ogniska Rekolekcyjne

Kategoria: miejsca
Utworzono: środa, 08 luty 2017
Ognisko w Bliznem - pod górą św. Michała

Ćwiczenia Duchowne św. Ignacego Loyoli w Ogniskach Rekolekcyjnych Wspólnoty Sióstr Zawierzenia.
Indywidualne rekolekcje Ignacjańskie można odprawiać w kolejnych etapach: Fundament, I, II, III, IV Tydzień lub w całości 30 - dniowe.

Czytaj więcej...

Fatima

Kategoria: miejsca
Utworzono: sobota, 24 październik 2015

Według legendy nazwa Fatima pochodzi od imienia ukochanej rycerza władcy Portugalii. Ponieważ Fatima była muzułmanką a wówczas małżeństwa z ludźmi wyznającymi inną wiarę były zabronione, rycerz musiał prosić o zezwolenie a ukochana musiała przejść na chrześcijaństwo i tak się stało (Fatima to także imię ulubionej córki Mahometa). Niestety wkrótce żona rycerza zmarła a miejsce w którym się osiedlili na jej cześć nazwane zostało Fatima. Więcej zdjęć w galerii.

Czytaj więcej...

Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia

Kategoria: miejsca
Utworzono: poniedziałek, 07 wrzesień 2015

Na starym szlaku królewskim, wiodącym z Krakowa przez Warszawę, Tykocin i Knyszyn do Grodna i Wilna, znajduje się prastare Sanktuarium Maryjne z łaskami słynącym obrazem Matki Bożej Pocieszenia umieszczonym w głównym ołtarzu świątyni.
Jak głosi miejscowa legenda, obraz Matki Bożej pojawił się na grubej lipie, pod którą stała krypa przeznaczona do pojenia koni.

Czytaj więcej...

Kościół Św. Kazimierza Królewicza

Kategoria: miejsca
Utworzono: środa, 29 lipiec 2015

Parafię erygował bp Edward Kisiel dekretem z 17 VI 1977 r. Wydzielił ją z parafii św. Rocha, a pierwszym proboszczem mianował ks. Bogdana Maksimowicza.

Nowa parafia najpierw korzystała z drewnianej kaplicy, znajdującej się na cmentarzu grzebalnym parafii św. Rocha. Kaplicę tę - św. Kazimierza - wzniósł ks. Adam Abramowicz w 1946 r. Zezwolenie na budowę nowego kościoła parafialnego, po wielu trudnościach, otrzymano w 1981 r.

Czytaj więcej...