krzyż wspólnotowy

Hasło roku formacyjnego: w uwielbieniu. Czytaj dalej...

Wypłyń na głębię modlitwy - rekolekcje

Kategoria: duchowość Utworzono: niedziela, 12 listopad 2017

Przez trzy dni uczyliśmy się drogi modlitwy, która coraz bardziej schodzi w głąb, do wnętrza. Tam gdzie Bóg wyprowadza na pustynię aby mówić do serca. Cisza pustyni jest wyzwaniem szczególnym stawianym przed nami, żyjącymi w czasach bezładu moralnego i wszechogarniającego zgiełku.
Ksiądz Krzysztof Kralka wskazywał kierunek, który prowadzi do modlitwy ciszy poprzez dyscyplinę, ascezę, odcinania tego co przeszkadza pójść dalej tą wymagającą ale i piękną drogą. Ci którzy zasmakowali ciszy w której Bóg mówi do serca nie chcą wracać do wcześniejszych form modlitwy. Zdjęcia z rekolekcji w galerii.

Do rozpoznania ciemnej nocy i wielu przeszkód, które czekają na tych których Bóg woła na skraj pustyni pomocne mogą być lektury klasyków.
św. Jan od Krzyża "Droga na górę Karmel" ,"Noc ciemna", "Żywy płomień miłości"
św. Teresa od Jezusa "Twierdza wewnętrzna"
św. Tereska od Dzieciątka Jezus "Dzieje duszy" - wersja z windą dla tych którzy są zbyt mali aby wdrapać się na szczyt ;)

Mistycy Karmelu, doktorzy Kościoła. Słowa nie są współczesne ale ten kto chce zdobywać szczyt aby być bliżej Boga podejmie trud aby uczyć się od tych, którzy zdobyli ten szczyt.

Karmelita bosy Wilfrid Stinissen OCD jest autorem który celnie opisuje współczesnym językiem dzieła duchowości karmelitańskiej: “Wędrówka wewnętrzna śladem św. Teresy z Avili” (1985), “Noc jest mi światłem” (1990), "Prosta droga do świętości. Śladem św. Teresy z Lisieux" (2015)


Wpływ głębokiej modlitwy na życie człowieka.

Odsłony: 805